Kuzey Kore lideri Kim Jong Un Rusya Ziyareti ve ABD Yaptırımları
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un Rusya Ziyareti ve ABD Yaptırımları
//

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un Rusya Ziyareti ve ABD Yaptırımları

1 min read

ABD‘nin silah satma uyarısına rağmen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, Rusya Federasyonu’nun Başkanı olan Vladimir Vladimiroviç Putin ile görüşmek için Rusya’ya gitti.

ABD’nin bu ziyarete ve Rusya ile Kuzey Kore arasında yapılacak yeni bir silah anlaşmasına nasıl bir tepki vereceği merak konusu.

İlk etapta ABD’nin Ukrayna’ya uzun menzilli füzeler temin etmek için hazırlandığı ifade ediliyor. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse Ukrayna’nın drone saldırıları ile sarsılan Rus şehirleri ve başkent Moskova çok daha büyük bir tehditle karşı karşıya kalacak. Fakat benim düşünceme göre bu uzun menzilli füzelerin Ukrayna’nın uzun zamandır geri almak istediği Kırım’da yer alan Rus askeri üslerine yönelik kullanılması olasılık dahilinde.

ABD tarafından verilen füzeler Ukrayna’nın Kırım’ı almak için başlatacağı büyük saldırıda kullanılabilir.

5/5 - (5 votes)

Umut Güner

İstanbul doğumludur. Tarih ve Felsefe eğitimi aldıktan sonra Kocaeli Üniversitesi’nde tarih alanında yüksek lisansını tamamladı. Tez konusu olarak iktidar kavramını çalıştı. Şu an iktidar, siyaset felsefesi ve politik kuramlar alanında ihtisas çalışmaları yürütüyor. Birincil çalışma alanı Amerika Birleşik Devletleri tarihi, siyasi ve sosyal kurumlarıdır. Yayınlanmış üç kitabı vardır. Aynı zamanda uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri de bulunmaktadır. Amerika Gazetesi kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni.

Haber Oku
Tidings Globe