İnsanlarHaberler

Umut Güner Kimdir? Umut Güner Biyografisi Nedir? Umut Güner Ne İş Yapıyor?

İstanbul’un Tuzla ilçesinde doğan Umut Güner, burada eğitim hayatına başlamış ve ilk okul, orta okul ve lise eğitimlerini Tuzla’da tamamlamıştır. Üniversite’de lisans eğitimini almak için ise Balıkesir Üniversitesi Tarih bölümüne kayıt olmuştur. Tarih bölümünü yüksek başarı ortalaması ile bitiren Umut Güner eğitim hayatı boyunca üniversite ve dekanlık tarafından onur belgesine layık görülen öğrencilerden biri olmuştur.

Umut Güner, Tarih bölümü lisans eğitiminin ardından felsefe bölümü yüksek lisans eğitimine başlamış fakat daha sonra bu eğitimi kişisel nedenlerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Bir dönem lisansüstü eğitime ara verdikten sonra ise Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine başlamış ve burada tezini tamamlayarak savunmuş ve mezun olmuştur.

Tarih ve felsefe alanlarında akademik ihtisas çalışmaları yürüten Umut Güner, muhtelif dergi ve gazetelerde popüler tarih ve felsefe yazıları yayınlamıştır. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış akademik makaleleri bulunan Umut Güner’in yayınlanmış kitap çalışmaları da bulunmaktadır. Tarihçi ve felsefeci Umut Güner, Ortaçağ Tarihi, Siyaset ve İktidar Felsefesi, Politik Kuramlar ve Amerika Birleşik Devletleri gibi çeşitli ihtisasa alanlarında akademik uzmanlık çalışmaları yürütmektedir.

Umut Güner’in Kitapları Neler?

Tarih Musahabeleri –DİB Yayınları
Tarihte Fütüvvet ve Ahilik – Ötüken Neşriyat

5/5 - (5 votes)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu