TikTok Milli Güvenlik Sorunu Neden Oluyor!
TikTok Milli Güvenlik Sorunu Neden Oluyor!
/

TikTok Milli Güvenlik Sorununa Neden Oluyor!

1 min read

TikTok milli güvenlik sorunudur. Türk askerinin sahada telefon kullanmasını geçtim TikTok benzeri uygulamalar kullanması yasakalanmalıdır.

Ayrıca aklım almıyor, bu nasıl bir ciddiyetsizlik, nasıl bir amatörlük ve profesyonellikten uzak davranıştır.

TikTok‘ta gereksiz yere atış yapıp videoya çeken, operasyondan video paylaşan ve abuk subuk yayınlar yapan TSK personelleri tespit edilerek gerekli işlemler yapılmalıdır. 

Bu durum hem istihbarat hem de milli güvenlik sorununa neden olmaktadır. İnternetten kız düşürüp şov yapacağım diye sonuçları ağır olacak hareketlerde bulunmak da bir çeşit hainliktir.

Rusya – Ukrayna savaşında bu şekilde salakça yayınlar yapan ve konumları ifşa olan ne kadar asker öldü biliyor musunuz?

Kimse kusura bakmasın ama sadece kamu kurumlarındaki memurların kalitesi değil polis ve asker gibi önemli personellerin kalitesi de her geçen gün düşmektedir.

5/5 - (21 votes)

Umut Güner

İstanbul doğumludur. Tarih ve Felsefe eğitimi aldıktan sonra Kocaeli Üniversitesi’nde tarih alanında yüksek lisansını tamamladı. Tez konusu olarak iktidar kavramını çalıştı. Şu an iktidar, siyaset felsefesi ve politik kuramlar alanında ihtisas çalışmaları yürütüyor. Birincil çalışma alanı Amerika Birleşik Devletleri tarihi, siyasi ve sosyal kurumlarıdır. Yayınlanmış üç kitabı vardır. Aynı zamanda uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri de bulunmaktadır. Amerika Gazetesi kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni.

Tidings Globe