Yaşam

Sosyal Hizmet Uzmanı ve Aile Danışmanı Adil Maviş ‘in sahte terapi yaptığını iddia eden haberler asılsız çıktı

Enyalanhaberler’de yayınlanan bu alıntı haberde ünlü Sosyal Hizmet ve Aile Danışmanı Adil Maviş ile ilgili asılsız haberler hakkında aşağıdaki haber metni yayınlanmıştır.

Sosyal Hizmet Uzmanı ve Aile Danışmanı Adil Maviş ‘in sahte terapi yaptığı haberinin tamamen asılsız ve art niyetli servis edilmiş yalan bir haber olduğu teyit kurulumuz tarafından tespit edilmiştir. 

Bir yıl önce birbirinden kopyalanarak yapılan ve gerçekliği araştırılmadan servis edilen “Sahte Psikolog ” ve “Gelen Bir Maille Foyası Ortaya Çıktı “haberlerinin asılsız ve yalan olduğu ortaya çıktı. 

Haberlerin içeriğiyle ilgili görüştüğümüz Maviş “Bu haberleri yaptıran kişiyle ilgili gerekli yasal süreçleri başlatmış bulunuyoruz. Bu nedenle o konu hakkında detay vermek istemiyorum. Fakat mesleki anlamda danışmanlık (koçluk) yaptığım için hiçbir araştırma yapmadan, haberleri yapan yayın kuruluşlarının birisi bile tarafıma “Siz nereden mezunsunuz, unvanlarınız nelerdir? “diye sormadığından hepsi bu yalan haberlerin yayılmasına vesile olmuş oldu. 

Eğer etik olarak, “Bu haberi yapmadan önce bir de olayın muhatabına soralım bu işin aslı nedir? “dense benim bir sosyal hizmet uzmanı ve aile danışmanı olduğumu belgelerle öğrenecek ve belki de bu haberlerin hiçbirini yapamayacaklardı. Fakat sizin yaklaşımınız takdire şayan, bana bu açıklama fırsatını verdiğiniz için teşekkür ederim. 
Beni, denkliği olmayan, yurtdışı psikoloji diplomamdan dolayı sahtecilikle suçlayanlar yurtiçinde dördüncü üniversiteyi bitirmek üzere olduğumun maalesef farkında olmadıklarından hem bana hem de aileme ve sevenlerime maddi ve manevi çok ciddi zarar verdiler.

Yasal süreç devam ediyor, sonuçlandığında doğruların zaferini gene sitenizden duyurmak isterim. Tüm diploma ve yetkinlik belgelerimi ekte ilettim.
Doğru peşindeki yolculuğunuzda başarılar dilerim. “

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu