Meksika'dan ABD'ye Geçen Türkler Ölüyor veya Dram Yaşıyor!
Meksika'dan ABD'ye Geçen Türkler Ölüyor veya Dram Yaşıyor!
//

Meksika’dan ABD’ye Geçen Türkler Ölüyor veya Büyük Bir Dram Yaşıyor!

1 min read

Meksika’dan kaçak giriş yapan Türk sığınmacılardan biri hayatını kaybetti diğerleri ise ABD’de büyük dram yaşıyor!

New York’ta, yüzlerce Türk vatandaşı, belediyenin sağladığı barınaklarda zorunlu olarak yaşamak durumundadır. Türk sığınmacılar arasında ise geçtiğimiz hafta içinde ilk ölüm vakası yaşandı. Meksika sınırını aşarak 4 ay önce ABD’ye gelen ve bir süre hapiste kaldıktan sonra New York‘a gönderilen Türk sığınmacı Abdülhekim Eşiyok, belediyenin evsiz barınaklarından birinde yaşarken hayatını kaybetti. Diğer Türkler ise hayatta kalmak için mücadele ediyor.

Hayatını kaybeden Türk sığınmacının cenazesi Türkiye’ye gönderilemiyor. Cenazenin Türkiye’ye gönderilmesi için yardım kampanyası başlatıldı.

Meksika’dan ABD’ye geçmek demek ölümle mücadele etmek demektir. Kaçak giriş yapanların önemli bir çoğunluğu ya sınırı geçerken nehirde hayatını kaybediyor ya da ABD’ye geçtikten sonra hayata gözlerini yumuyor.

1.1/5 - (116 votes)

Umut Güner

İstanbul doğumludur. Tarih ve Felsefe eğitimi aldıktan sonra Kocaeli Üniversitesi’nde tarih alanında yüksek lisansını tamamladı. Tez konusu olarak iktidar kavramını çalıştı. Şu an iktidar, siyaset felsefesi ve politik kuramlar alanında ihtisas çalışmaları yürütüyor. Birincil çalışma alanı Amerika Birleşik Devletleri tarihi, siyasi ve sosyal kurumlarıdır. Yayınlanmış üç kitabı vardır. Aynı zamanda uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri de bulunmaktadır. Amerika Gazetesi kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni.

Haber Oku
Tidings Globe