Green Card

Green Card çeşitleri nelerdir? Green Card türleri neler? Kaç tür Green Card var?

ABD Yeşil Kartı yalnızca şu durumlarda alınabilir:

  • ABD’de bir iş sayesinde
  • ABD akrabalarıyla bir aile birleşimi için
  • Green Card Çekilişini kazanarak
  • Bir ABD şirketine büyük bir yatırım yaparak


Çoğu insan için Green Card Çekilişi Amerika’da kaygısız bir hayat yaşamak için tek şans çünkü yabancıların ABD’de kalıcı bir iş bulmaları çok zor.

Green Card Çekilişinde, ABD makamları her yıl dünya çapında 55.000 Green Card çekilişi yapıyor. Kazanma şansı son derece iyi ve 2019’da getirilen yeni pasaport düzenlemeleri nedeniyle bile arttı.

Ne yazık ki birçok katılımcı başvurularını tam olarak belirtilen formatta yapmadıkları için çekilişten eleniyor. En küçük hatalar bile ABD yetkilileri tarafından diskalifiye ile sonuçlanacaktır.

Diğer bir sorun da, diskalifiye edilmiş bir Green Card başvuru sahibinin ABD hükümeti tarafından -neden bir yana, diskalifiye edildiği konusunda bilgilendirilmemesidir. Sonuç olarak, birçok Green Card Çekilişi katılımcısı her yıl aynı hataları yapıyor ve farkında bile değil.

Bu sebeple bir uzmana danışmanız tavsiye edilir. Amerikan Rüyası’nın devlet lisanslı göçmenlik danışmanlığı ile Yeşil Kart başvuru sahipleri, ikili başvuru incelemesi ve kişiselleştirilmiş yardım hizmeti sayesinde diskalifiye edilmekten korunur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu