HaberlerGreen CardSeyahatYaşam

Amerika öğrenci vizesi almak zor mu? ABD öğrenci vizesi kolay alınır mı?

Öğrenci vizeleri, Amerikan dil okulları, üniversiteler, sertifika programları ve yüksek öğrenim programları ile ilgilenenler için vize türüdür. Amerika Birleşik Devletleri’ne bu amaçla seyahat eden kişilerin F1 öğrenci vizesine başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sahibinin profili öğrenci vizesi için uygunsa ve ülkesiyle bağlarını gösterebiliyorsa ABD öğrenci vizesi almak zor değildir. Bu, öğrenci vizesine başvuran kişinin yeni mezun veya kendi ülkesinde öğrenci olması durumunda öğrenci vizesine başvuracak olanlar için bir avantajdır.

Kişi mezun olduğundan bu yana uzun zaman geçmişse, yine de öğrenci vizesine başvurabilir. Ancak bu durumda kişinin çalıştığı ve İngilizce gerektiren bir işte olması ve döndüğünde aynı işyerinde çalışacağına dair bir mektup ibraz etmesi gerekir.

Kişinin Amerika Birleşik Devletleri’nde alacağı eğitimin bedelini ödeyebilmesi önemlidir. Çalışanların yanı sıra halen öğrenci olup bir yerde çalışmayanlar da eğitim giderlerine sponsor olabilirler. Turist vizesinde olduğu gibi, öğrenci vizesi almanın temel kriteri, kişinin geri dönen ülke ile güçlü bir bağlantısının olmasıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu