Biden ve Putin'in 1 Saatlik Görüşmesi Sona Erdi! Biden ve Putin Ne Konuştu?
Biden ve Putin'in 1 Saatlik Görüşmesi Sona Erdi! Biden ve Putin Ne Konuştu?
/

Biden ve Putin’in 1 Saatlik Görüşmesi Sona Erdi! Biden ve Putin Ne Konuştu?

1 min read

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden Rusya Başkanı Putin ile Ukrayna krizini telefonda görüştü. Yaklaşık olarak 1 saat süren görüşmede, Ukrayna’nın milli hakları, sınır güvenliği, diploması ve askeri yığınak konuları görüşüldü.

Başkan Biden, Rusya’nın Ukrayna’yı daha fazla işgal etmesi halinde ABD ve müttefiklerimizin Rusya’ya hızlı ve ciddi maliyetler yükleyeceğini açıkça belirtmek için bugün Başkan Vladimir Putin ile görüştü. Başkan Biden, Başkan Putin’i bunun yerine gerilimi düşürme ve diplomasiye katılmaya çağırdı.

Başkan Joseph R. Biden, Jr. bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rusya’nın Ukrayna sınırlarında artan askeri yığınağı hakkında konuştu. Başkan Biden, Rusya’nın Ukrayna’yı daha fazla işgal etmesi halinde, ABD’nin Müttefikleri ve ortakları ile birlikte kararlı bir şekilde yanıt vereceği ve Rusya’ya hızlı ve ciddi maliyetler getireceği konusunda kararlılığını Putin’e bildirdi. Başkan Biden, Rusya’nın Ukrayna’yı daha fazla işgal etmesinin yaygın insani acılara yol açacağını ve Rusya’nın itibarını azaltacağını yineledi. Başkan Biden, Başkan Putin’e, ABD’nin Müttefikleri ve ortakları ile tam koordinasyon içinde diplomasiye girişmeye hazır olmasına rağmen, diğer senaryolara da aynı şekilde hazır olduğu konusunda netti.

Başkan Biden ve Putin’in Ukrayna Görüşmesi 1 Saat Sürdü

ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında 1 saat 2 dakika süren bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

ABD’nin Ukrayna’daki vatandaşlarını ülkeden ayrılmaya çağırmasının ardından, ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştirildi. İki önder arasındaki telefon görüşmesi 1 saat 2 dakika sürerken, görüşmenin konusuna dair şimdilik açıklama yapılmadı.

ABD, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme olsılığınin yükselmesi nedeniyle Ukrayna’nın başkenti Kiev Büyükelçiliğindeki birtakım personellere ülkeden ayrılma talimatı vermişti. Hem de ABD Ulusal Emniyet Danışmanı Jake Sullivan dün düzenlenen basın toplantısında Rusya’nın, 20 Şubat’ta sona erecek Pekin Kış Olimpiyatları bitmeden Ukrayna’yı işgal edebilme olsılığı olduğunu ifade etmişti.

Rate this post
Tidings Globe