HaberlerPolitika

Başkan Joe Biden trafik kazasında hayatını kaybeden eşi ve bebeğini 49. yılında mezarı başında andı!

Joe Biden, ilk karısını ve bebek kızını öldüren araba kazasından bu yana 49 yılında andı.

Trajedi, Joe Biden’ın Senato’ya seçilmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti. Bu, artık kıdemli Demokrat için belirleyici bir andı ve kişiliğini ve siyasi kariyerini şekillendirmeye yardımcı oldu – başkanlığının mihenk taşı oldu ve Washington’daki ilk zamanları boyunca peşini bırakmadı.

ABD başkanı Cumartesi günü First Lady Jill Biden ve kızı Ashley ile birlikte memleketi Wilmington, Delaware’deki Brandywine Roma Katolik Kilisesi’nde St Joseph’i ziyaret etti. Bay Biden’ın o zamanki eşi Neilia ve 13 aylık kızı Naomi, 1972’de, Senato’ya seçildikten kısa bir süre sonra bir Noel ağacı toplamaya giderken meydana gelen trajedide hayatlarını kaybettiler.

O sırada üç ve dört yaşında olan oğulları Hunter ve Beau hayatta kaldı ancak ciddi şekilde yaralandı. Beau Biden, 2015 yılında 46 yaşında beyin kanserinden öldü.Reklamcılık

Araba kazası, cumhurbaşkanı için belirleyici bir andı ve kişisel hayatını ve siyasi kariyerini şekillendirmeye yardımcı oldu. Bay Biden daha sonra kızı Ashley ile paylaştığı Dr Jill Biden ile yeniden evlendi.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu